O Eurodesk

Eurodesk to program dla osób młodych, organizacji oraz osób pracujących z młodzieżą, wspierany merytorycznie i finansowo przez Komisję Europejską, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa wyższego w ramach programu Erasmus+
Eurodesk to sieć organizacji, które zajmują się informacją młodzieżową, w Eurodesku działa ponad 1000 organizacji z kilkudziesięciu europejskich krajów.


Eurodesk odpowiada na pytania osób młodych, głównie związane z pracą, wolontariatem i studiami za granicą. Na stronie www.eurodesk.pl znajduje się najbardziej aktualna baza polskich i europejskich programów grantowych, baza organizacji i instytucji, szkoleń, projektów, w których można wziąć udział oraz tych zrealizowanych.
Eurodesk Polska wydaje wiele publikacji, dostępnych bezpłatnie, wśród nich m.in. „Na biało” (lektura obowiązkowa dla tych, którzy myślą o pracy w Europie, ale nie wiedzą od czego zacząć), „Studiowanie to wyzwanie” (czyli o tym jak zdobyć indeks uczelni wyższej w Europie), „Altruista w akcji” (informacje o możliwościach wolontariatu zagranicznego). Publikacje dostępne są za darmo w punktach Eurodesk Polska.

Na terenie województwa świętokrzyskiego funkcjonują 2 punkty należące do sieci Eurodesk Polska, dostępne pod adresami:

Stowarzyszenie Edukacja przez Internet
ul. Olszewskiego 6 (Kielecki Park Technologiczny, budynek SKYE), 25-663 Kielce
41 310 70 90, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

oraz

Regionalne Centrum Wolontariatu
ul. Żeromskiego 36, 25-370 Kielce
41 362 14 12, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji na stronie: www.eurodesk.pl